Koloběžky pro všechny

 • představení

 • test Nova sport

Koloběžky pro dospělé, i pro děti

Koloběžka a jízda na ní je o životním stylu, o zážitku a opravdové radosti z jízdy. Zažijte ten úžasný pocit spolu s námi!

Zkuste koloběžku KOSTKA a v tu ránu si ji zamilujete stejně jako tisíce dalších!

Víte, že jízda na koloběžce

 • uvolňuje zatuhlá záda?

 • snižuje výrazným způsobem nadváhu?

 • pomáhá odstranit bolesti zad

 • zpevňuje boční břišní a boční zádové svalstvo, tedy partie při ostatních pohybech nepoužívané?

 • pomáhá formovat hýžďové svaly a odstraňovat celulitidu?

Koloběžka pomáhá při bolestech zad

 • Pohyb na koloběžce skrývá netušené možnosti v podobě celkového procvičování většiny svalových partií a hlavně těch, které při běžném pohybu leží ladem a neustále degenerují. Navíc jsou výtečným pomocníkem v boji proti bolestem zad. "Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových, bočních zádových a břišních svalů. Což pomáhá lidem trpící i bolestmi zad“, potvrzuje specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík.

 

 • Koloběh patří k pohybům, které lze svojí povahou považovat za rehabilitační a protahovací, při dodržení základních pravidel jakými jsou mimo jiné střídání obou končetin, řádné protažení před jízdou atp. Člověk na koloběžce nesedí pasivně jako např. na kole, ale vykonává pohyb celým svým tělem. Pohyb dolních, ale hlavně horních končetin uvolňuje a napřimuje záda v pravidelném rytmu. Při nákroku směrem vpřed dochází k posunu celého těžiště k přednímu kolu. Při ukončení kroku se tělo a jeho těžiště nachází u zadní části koloběžky. Paže jsou maximálně napnuté, noha vykonávající krok je natažená za jezdcem. Tělo vypadá jakoby koloběžku právě dohánělo.


Studii zpracovala
Mezinárodní asociace koloběhu (www.iksaworld.com).

Např. spalování kalorií při tělesné hmotnosti 75 kg po dobu 1 hodiny

Aktivita

Tempo

Kcal

KJ

 

 

 

 

sezení

---

75

315

chůze

3 km/h

150

630

chůze

6 km/h

375

1575

jízda na kole

20 km/h

600

2520

jízda na kole

30 km/h

750

3150

jízda na koloběžce

18 km/h

820

3444

jízda na koloběžce

22 km/h

950

3990


Jízdou na koloběžce vydáte až o 30% více energie než na kole. Některé zdroje dokonce uvádějí, že 50 minutová jízda na koloběžce odpovídá až 2 hodinové jízdě na kole.

 • A jakou koloběžku pro běžný pohyb vlastně zvolit? Zda s menšími koly, jako např. HILL a nebo s většími koly , jako např. TOUR? - volba je velmi individuální - proto Vám rádi poradíme. Kdykoliv nás můžete kontaktovat na telefonu +420 725 815 314 nebo emailu kolobezkyzp@gmail.com a koloběžku si klidně vyzkoušet.

 • Koloběžka může být dobrým pomocníkem pro handicapované osoby - pomůcka pro všední den – koloběžky REHA

Skončete s bolestmi zad jednou provždy!


Hledat